Plazma Tedavisi

Plazma tedavisi, uygulandığı bölgede ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek, cilt yüzeyini etkileyen ve yenilenme sağlayan yeni bir tedavi metodudur.Bu tedavi yöntemi ile ameliyatsız göz kapağı estetiğinin yanı sıra, göz etrafında kaz ayağı çizgilerinin giderilmesi, küçük benlerin ve kitlelerin alınması, yara ve sivilce izlerinin hafifletilmesi, lekelerin açılması gibi uygulamalar yapılabilmektedir.

Peki uygulama nasıl yapılır?

Lokal anesteziyi sağlayacak krem uygulamasının 15-20 dakika sonrasında uygulama yapılacak bölge  antiseptik sıvı ile temizlenir. Uygulama yapılacak bölgenin boyutuna göre işlem yaklaşık 5 ile 20 dakika sürer. Uygulama plazma tedavisi başlığının deriye değdirilmeden yaklaştırılması ve küçük atışlar yapılması ile gerçekleşir. Uygulama sırasında ağrı-acı hissi az olup sonrasında bu bölgede bir iki saat süreyle hafif bir sızı hissedilebilir. Uygulama sonrası  hem  güneşin zararlı ışınlarından korunmak hem de hızla iyileşmeye katkı sağlamak amacı ile güneş koruma faktörlü sıvı fondötenler kullanılmaktadır. Yara yeri önce hafifçe kabuklanır ardından işlem bölgesinin yerine göre 5-15 gün sonra bu küçük kabuklar dökülerek alttan tazelenmiş cildin gelmesi sağlanır.

Göz kapaklarınızdaki fazlalığın, çizgilerin ya da kitlelerin plazma tedavisi ile düzeltilip düzeltilemeyeceğinizi merak ediyorsanız, konuca deneyimli göz doktorunuza bu konuyu danışabilirsiniz.  Hepinize sağlıklı günler.

Whatsapp